Kim są millenialsi? Według dziennikarzy i socjologów, to osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Charakteryzują się tym, że początki ich kariery zawodowej, z uwagi na to, że studia są często wybierane bez przekonania i konkretnych planów na przyszłości, nie zawsze są łatwe. Po skończeniu studiów wiele młodych osób dopiero rozpoczyna praktyczną naukę zawodu, dlatego najniższe stanowiska w korporacji są dla nich odpowiednim miejscem. Nie chcą się jednak wiązać się z nimi na długo, gdyż cenią elastyczny czas pracy, nie chcą zobowiązań, mają dość wysokie wymagania finansowe, a ich doświadczenie jest względnie niewielkie. Poniżej krótkie omówienie trzech dróg zawodowych, najczęściej wybieranych przez millenialsów.

HR dla firm Wrocław, Szkolenie pracowników Wrocław, Rekrutacja pracowników Wrocław, Szkolenia z zarządzania Wrocław, Szkolenia motywujące Wrocław

Droga numer jeden: praca w korporacji

Indywidualistyczne podejście do życia często koliduje z systemem pracy, jaką spotykają w korporacjach. Początkowo stawki nie są zadowalające, dlatego często pracę tego typu traktują jako sposób na dorobienie sobie do kontynuacji nauki na studiach czy zwykłego przystanku na drodze do prawdziwej kariery. Mając przed sobą inną wizję, często nie angażują się zbyt w wykonywane obowiązki. Istnieją jednak również tacy młodzi pracownicy korporacji, którzy upatrują w nich dużych szans rozwoju i pięcia się po szczeblach kariery. Ci najwytrwalsi, mający najmniej roszczeniowe postawy i najbardziej pracowici z czasem wypracowują awans i korzystniejsze stawki wynagrodzenia. Szkolenia z zarządzania Wrocław mogą pomóc pracownikom z pokolenia millenialsów odnaleźć się na współczesnym rynku pracy.

Droga numer dwa: praca za granicą

Istnieje spora grupa millenialsów, którzy upatrują swojej szansy w rozwoju poza granicami kraju. Osoby po studiach, które chcą zdobywać doświadczenie w zagranicznych firmach, po przyjeździe do Polski będą bardziej atrakcyjnymi kandydatami w tutejszych korporacjach. Są również i tacy, którzy wyjeżdżają za granicę z jasno wyznaczonym celem: w kilka lat odłożyć konkretny kapitał i wrócić do kraju, aby otworzyć swoją działalność.

Droga numer trzy: plan zostania przedsiębiorcą

Po kilku latach pracy w korporacji część osób planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej. Bogatsi o doświadczenie, know how, po licznych szkoleniach, są gotowi na wypróbowanie własnego pomysłu na biznes. Często mają też odłożony kapitał na ten cel.

Skontaktuj się z nami:

Niniejszym oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Platforma Kariery Aneta Ilkiewicz-Krawczyk z siedzibą w Żerniki Wrocławskie, ul. Jesionowa 8c, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji świadczonych na moją rzecz usług. Jednocześnie potwierdzam, że mam ukończone 16 lat i jestem świadomy, że przysługuje mi prawo do wglądu w moje dane osobowe oraz prawo do odwołania udzielonej zgody i żądania usunięcia moich danych osobowych.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM