Zasady efektywności osobistej, omówione w kultowej już książce Stephena Covey’a Siedem nawyków skutecznego działania bardzo przemawiają do wyobraźni, wspierając do wprowadzenia do swojego życia kilka zdrowych nawyków ułatwiających dojście do celu.

Nawyk pierwszy: bądź proaktywny

Covey pomaga czytelnikowi zrozumieć, że istnieją różne perspektywy, tj. że dwie osoby widzą to samo, a jednak różnią się między sobą. Proaktywność to z jednej strony sprawowanie kontroli nad różnymi aspektami swojego życia, z drugiej zaś podejmowanie odważnych działań oraz własna inicjatywa, zmierzająca do osiągnięcia założonego celu.

Nawyk drugi: zaczynaj z wizją końca

HR dla firm Wrocław, Szkolenie pracowników Wrocław, Rekrutacja pracowników Wrocław, Szkolenia z zarządzania Wrocław, Szkolenia motywujące Wrocław

Planowanie to bardzo ważny element, bez którego trudno osiągać duże, skomplikowane cele. W osiąganiu zamierzonych rezultatów warto wesprzeć się planowaniem krótko- i długoterminowym. Umiejscowienie konkretnych działań w horyzoncie czasowym pozwala spojrzeć na dany cel z szerszej perspektywy oraz dostrzec związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy działaniem a rezultatem.

Nawyk trzeci: najpierw rzeczy na pierwszym miejscu

Ten nawyk pozwala ustalić listę priorytetów i uniknąć prokrastynacji. Zdolność skupienia i siła koncentracji w ciągu dnia, wraz z wykonywaniem kolejnych zadań, staje się coraz słabsza. Dlatego też warto rozpoczynać pracę od wykonania najistotniejszych i najtrudniejszych czynności.

Nawyk czwarty: działaj zgodnie ze strategią win-win

Zwłaszcza w biznesie działaj w taki sposób, abyś zarówno Ty, jak i druga strona (klient, kontrahent) mieli korzyść z danej transakcji czy współpracy. Podejście pokojowe, służące porozumieniu pozwala zbudować trwałą, pozytywną relację.

Nawyk piąty: wykaż się chęcią zrozumienia drugiej strony

W centrum myślenia i mówienia warto ustawić nie siebie, lecz swojego rozmówcę. Wykazanie chęci zrozumienia drugiej strony pozwala rozwiązać wspólny problem oraz poczuć satysfakcję odbiorcy.

Nawyk szósty: naucz się działania w zespole

Współpraca z innymi ludźmi pozwala uzyskać rezultaty, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia w pojedynkę. Pomóc w opanowaniu umiejętności sprawnego działania zespołowego mogą szkolenia z zarządzania Wrocław.

Nawyk siódmy: rozwijaj narzędzia usprawniające Twoje cele

Covey namawia, aby nieustannie pracować nad rozwojem w czterech następujących obszarach: sprawności fizycznej, umysłu, emocji i relacji oraz duchowości.

Skontaktuj się z nami:

Niniejszym oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Platforma Kariery Aneta Ilkiewicz-Krawczyk z siedzibą w Żerniki Wrocławskie, ul. Jesionowa 8c, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji świadczonych na moją rzecz usług. Jednocześnie potwierdzam, że mam ukończone 16 lat i jestem świadomy, że przysługuje mi prawo do wglądu w moje dane osobowe oraz prawo do odwołania udzielonej zgody i żądania usunięcia moich danych osobowych.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM