Facebook zawsze z dumą odnosił się do swojej aplikacji Messenger, która od momentu powstania zaskarbiła sobie uwagę 800 milionów użytkowników na całym świecie. I słusznie – Facebook Messenger stanowi wygodną opcję prowadzenia rozmów na gruncie prywatnym i zawodowym. Automatyczny bot na profilach firmowych, który odpowiada w czasie rzeczywistym na pytania użytkowników, jest świetną formą dialogu z klientami. Jeśli chodzi o przestrzeń rekrutacyjną, Messenger może być skutecznym kanałem komunikacji dla zespołu HR – wystarczy go tylko skonfigurować pod pytania rekrutacyjne.

Jak korzystać z komunikatora w celach rekrutacyjnych?

HR dla firm Wrocław, Szkolenie pracowników Wrocław, Rekrutacja pracowników Wrocław, Szkolenia z zarządzania Wrocław, Szkolenia motywujące Wrocław

Messenger to potężne narzędzie rekrutacyjne – dzięki botom, które mogą automatycznie przeskanować kandydatów i zadawać im kluczowe pytania na platformie. Dzięki Messengerowi można również przeprowadzić wstępny przesiew kandydatów. Bot automatycznie rozpoczyna rozmowę z kandydatami, którzy zdecydowali się włączyć do rozmowy. Rekrutacja pracowników Wrocław rozpoczyna się od prośby aplikacji o podanie podstawowych informacji przez osoby poszukujące pracy, takich jak wiek i poziom wykształcenia. Opcje są zautomatyzowane, więc kandydaci muszą wybrać tylko tę, która ich dotyczy. Na podstawie odpowiedzi bot określa, na które pytania kandydaci powinni odpowiedzieć w następnej kolejności. Informacje zwrotne udzielane przez kandydatów są przechwytywane, a tylko ci, którzy spełniają podstawowe wymagania przechodzą do następnego etapu rekrutacji.

Dlaczego warto korzystać z botów na Facebooku?

Zaletą korzystania z botów na Facebooku jest nie tylko usprawnienie procesu rekrutacji oraz wstępne zawężenie liczby kandydatów jedynie do tych, którzy spełniają elementarne warunki, ale także szybka informacja zwrotna dla samych zainteresowanych stanowiskiem. Daje to osobom zgłaszającym się do rekrutacji poczucie, że nie pozostały bez odpowiedzi, a ich kandydatura – nawet, gdy rozpatrzona negatywnie – została uwzględniona w całym procesie. Dobrze świadczy to o firmie rekrutującej oraz wzbudza szacunek wśród potencjalnych pracowników.

Skontaktuj się z nami:

Niniejszym oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Platforma Kariery Aneta Ilkiewicz-Krawczyk z siedzibą w Żerniki Wrocławskie, ul. Jesionowa 8c, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji świadczonych na moją rzecz usług. Jednocześnie potwierdzam, że mam ukończone 16 lat i jestem świadomy, że przysługuje mi prawo do wglądu w moje dane osobowe oraz prawo do odwołania udzielonej zgody i żądania usunięcia moich danych osobowych.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM