Zmiany pokoleniowe na rynku pracy są mocno zauważalne przez starszych pracowników. Osoby, które współcześnie wchodzą na rynek pracy mają zupełnie inne nastawienie zarówno do niej, jak i do życia w ogóle. Jeżeli jesteś menedżerem i zastanawiasz się, jak motywować pracowników z pokolenia Z, ten artykuł jest dla Ciebie.

Pokolenie Z, czyli kto?

Mianem pokolenia Z nazywa się osoby urodzone po 1995 roku (w zależności od źródeł przyjmuje się tu rok 1995, 1997 lub nawet 2000). Określenie ścisłych dat jest w tym przypadku dość problematyczne. Wiadomo jednak bez wątpienia, że są to przedstawiciele pokolenia wychowującego się już w czasach, w których internet był na wyciągnięcie ręki. Pokolenie Z nie pamięta, bo i pamiętać nie może, czasów bez internetu. Oprócz nieustannego obcowania z nowymi technologiami, o przedstawicielach pokolenia Z zwykło się mawiać, że w pracy najważniejsza jest dla nich pasja. Wiele osób dokładnie wie, co chce robić w życiu i wdraża ten pomysł na siebie poprzez konkretne działania. Ludzie z pokolenia Z są odważni, otwarci na świat, który mogą eksplorować za pośrednictwem smartfona oraz gotowi na zmiany i przeprowadzki.

HR dla firm Wrocław, Szkolenie pracowników Wrocław, Rekrutacja pracowników Wrocław, Szkolenia z zarządzania Wrocław, Szkolenia motywujące Wrocław

Co motywuje do pracy przedstawicieli pokolenia Z?

Wbrew powszechnym przekonaniom, młodych do pracy motywuje nie tylko dobre wynagrodzenie. Cenią sobie oni zwłaszcza indywidualne podejście do ich konkretnej sytuacji życiowej, pasji i potrzeb. Pokolenie Z jest dość wymagające nie tylko pod względem zarobków, ale również benefitów pozapłacowych, takich jak opieka medyczna czy dodatkowe korzyści, jak choćby karnet na siłownię. Młodzi lubią mieć wybór możliwości, spośród których mogą wybrać coś dla siebie. Cenią też natychmiastowy feedback co do jakości ich pracy. Ważna jest dla nich również miła atmosfera i sympatyczni współpracownicy. Warto uwzględnić potrzeby osób, które już za chwilę będą miały realny wpływ na kształt polskiego rynku pracy. Szkolenia z zarządzania Wrocław pomogą przygotować menedżerów do zarządzania pracownikami z pokolenia Z.

Skontaktuj się z nami:

Niniejszym oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Platforma Kariery Aneta Ilkiewicz-Krawczyk z siedzibą w Żerniki Wrocławskie, ul. Jesionowa 8c, moich danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji świadczonych na moją rzecz usług. Jednocześnie potwierdzam, że mam ukończone 16 lat i jestem świadomy, że przysługuje mi prawo do wglądu w moje dane osobowe oraz prawo do odwołania udzielonej zgody i żądania usunięcia moich danych osobowych.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM